487 722 291
GDPR a kybernetická bezpečnost
Díky Gordicu vyřeší organizace společně GDPR i kybernetickou bezpečnost
icon

odborná
školení

Společně s našimi partnery disponujeme zázemím  autorizovaných odborníků a silnými metodickými týmy, které jsou garantem vysoké kvality odborných i akreditovaných školení.

icon2

systém správy
dokumentů

Řešení pro důvěryhodné spisovny a archivy. Střednědobé i dlouhodobé uložení digitálních i analogových dokumentů podle standardů NSESS a OAIS, s důrazem na zajištění jejich dostupnosti, čitelnosti a autenticity.

informační
systémy

GINIS je bezpečná inteligentní integrační platforma veřejné správy. V různých edicích ji provozuje více než 6 000 institucí státní správy a samosprávy k zajištění ekonomických a správních agend.

podpora
zákazníků

Provádíme komplexní konzultační a poradenské služby týkající se vlastního aplikačního softwaru. Řešíme nejen programové funkčnosti, ale i požadavky na hardwarové a softwarové vybavení.

Publikace materiálů všem členům zastupitelstva a radním je standardní součástí agendy GINIS Standard – Usnesení porady (USN). Tuto agendu dlouhodobě a spokojeně využívá i Krajský úřad Libereckého kraje. Jelikož ve státní správě dochází k maximálnímu odbourávání papírové podoby předávaných materiálů, byla na agendu USN přenesena veškerá činnost související s předáváním materiálů před jednáním i po projednání. 

Se zvýšením objemu předávaných materiálů vyvstaly otázky jak rychle a co s nejmenším počtem technických potíží tyto materiály zveřejnit, a to i v době, kdy není k dispozici správce systému. Proto bylo rozhodnuto o koncepční změně.

Připravovaná změna si stanovila základní cíle:

 • zjednodušit systém publikace,
 • zrychlit provádění změn publikovaných materiálů,
 • uspořit náklady spojené s časovou náročností publikace.

Jako cílové řešení byl zvolen modul G portál, který obsahuje funkce a rozhraní pro integraci s modulem Usnesení a online přístupem.  Materiály se z Usnesení exportují přímo do G portálu, v němž je dále možné:

 • odlišit pohledy na materiály před jednáním a po projednání, 
 • nastavit oddělený přístup radních a zastupitelů k materiálům veřejným a neveřejným,
 • filtrovat materiály dle čísla usnesení, názvu bodů jednání, příloh, materiálů určených pro výbory a komise,
 • snadno zkontrolovat přílohy a elektronické obrazy jednotlivých usnesení před zveřejněním (zpřístupněním),
 • zveřejnit celé obsáhlé jednání jedním kliknutím,
 • v případě opakovaného exportu již jednou vyexportovaných materiálů dojde k automatickému zrušení zveřejnění (zpřístupnění) původní podoby exportovaného materiálu (zejména při exportu materiálů před jednáním např. z důvodu doplnění dalších významných příloh ke konkrétnímu bodu jednání),
 • stáhnout si celé jednání do .zip souboru pro offline použití.

G portál umožňuje vkládat dokumenty z jednání zastupitelstva i radních přímo do webové stránky a díky tomu jsou určené materiály snadno a rychle dostupné i veřejnosti.

1

 Ukázka detailního jednání zastupitelstva a materiálů z jednání určených pro zveřejnění na webové stránce

 

 

2

Zobrazení zveřejněných materiálů na webové stránce

 

 

Aktuální informace

Jednodušší cesta ke kontrole plnění usnesení

07.01.2020

Krátce na začátek, co to vlastně USN je a k čemu se používá? USN je zkratka modulu „USNESENÍ A PORADY“, jak již název napovídá, jedná se o přípravu a tvorbu materiálů pro zastupitelstva a rady obcí a měst. Samozřejmostí je možnost vedení a zpracovávání porad a komisí jakéhokoliv druhu.

více..

PF 2020

19.12.2019

Příjemné prožití svátků vánočních a šťastný vstup do nového roku

       Vám přeje HAiDA s.r.o.

 

 

více..

Uzavření roku 2019 a zahájení nového roku 2020 v elektronické spisové službě GINIS Express

18.12.2019

Nezapomeňte provést kroky důležité pro uzavření končícího roku 2019 a přechod na nový rok 2020. Tedy uzavření deníků roku 2019 a otevření deníků nových. Návod naleznete v uživatelské příručce.

více..

Novinky o verzích

Novinky ve mzdách pro rok 2020

08.01.2020

Poslední verze modulu MZD - Mzdy a personalistika obsahuje všechny tyto změny pro rok 2020:

více..

MZD - Mzdy a personalistika

17.12.2019

Aktuální verze MZD - Mzdy a perosnalistika již obsahuje práci s eNeschopenkami. Import informací o dočasné pracovní neschopnosti zaměstnance jde načíst dvěma způsoby:

 • přímo XML dávkou z disku 
 • automatizovaně zpracováním podané datové zprávy v ESS.

ESS - Elektronická spisová služba

17.12.2019

V nové verzi modulu ESS - Elektronická spisová služba je zapracována podpora pro automatické zpracování datových zpráv s eNeschopenkami do modulu MZD - Mzdy a Personalistika.  

 

All Rights Reserved HAiDA, s.r.o. © 2019, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.